Fiberlogga1


Varmt välkomna att kontakta
Stenrike Fiber

På denna sida har vi samlat viktiga kontaktuppgifter till föreningen och leverantörer.

Tele2
ansvarar för föreningensTrippel play avtal för bredband, tv & telefoni.


Vardagar: 08:00-19:00
Lördag: 09:00-15:00
Söndag: Stängt
Helgdagar: 09:00-15:00

Telefon: 90 222
(från utlandet +46 771 55 00 00)

Länkar:
Tele2 Driftstatus
Hemsida: www.comhem.se

Bredbandsson 
ansvarar för föreningens gruppavtal för enbart bredband.



Vardagar: 08:00-17:00

Telefon: 0771-40 47 00
E-post: support@bredbandsson.se



Länkar:
Bredbandsson driftinformation
Hemsida: www.Bredbandsson.se

IpOnly 
är föreningens nätägare och ansvarar för drift och underhåll.
Det är även IpOnly man kontaktar vid beställning utav fiber.



Vardagar: 09:00-16:00

Telefon: 0200 46 00 00
E-post: kundservice@ip-only.se


Länkar:
IpOnlys driftinformation
Hemsida: www.ip-only.se

Stenrike Fiber Ekonomisk Förening
Organisationsnummer: 769624-8058

Postadress:     Stenrike Fiber Ekonomisk Förening
                          c/o Hamnebukten
                          Hamnebuktsvägen 16
                          457 46 Hamburgsund


E-post:    info@stenrikefiber.se
Hemsida: www.stenrikefiber.se


Bankuppgifter
Företagskonto: 8351-9,3 835 747-1 (SEK)
IBAN SE02 8000 0835 1900 3835 7471
Bankens BIC SWEDSESS
Kontohavare STENRIKE FIBER EK FÖRENING

 

Viktig info

Innan ni tar kontakt med föreningen så ber vi er att alltid läsa igenom svaren på
"Vanliga frågor".​​​​

På så sätt avlastar du våra ideellt arbetande funktionärer.

Vi ber er att frågor och kommunikation till föreningen skall ske i första hand via E-Post

Föreningens E-Post:

Info@stenrikefiber.se
Support@stenrikefiber.se

 

Styrelsen

Ordförande

Per-Anders Hurtigh
E-Post : info@stenrikefiber.se
Telefon: 073 738 50 00

Sekreterare

Jonas Kristensson
E-Post: Jonas.Kristensson@hotmail.com
Telefon: 070 489 01 76

Suppleant

Kjell Olausson
E-Post : Kjell.olausson@gmail.com
Telefon: 072 207 56 00

Revisorer

Anders Olevik
E-Post : anders.olevik@chemanauto.com
Telefon: 
070 591 20 92

Vice Ordförande

Christopher A Eliasson
E-Post : Eliasson_84@hotmail.com
Telefon: 070 284 23 28

Ordinarie Ledamot

Rasmus Arvidsson
E-Post :Rasarv83@gmail.com
Telefon: 072 248 84 47

Suppleant

Christer Svensson
E-Post : christer@csuab.se
Telefon: 070 345 25 42

Revisorer

Peter Johansson
E-Post : Peter_Sailor@hotmail.com
Telefon:
 070 625 38 36

Kassör

Tina Glädt
E-Post : ekonomi@stenrikefiber.se
Telefon: 070 763 35 93

Ordinarie Ledamot

Vakant
E-Post : 
Telefon:

Valberedningen

Vakant - Styrelsen agerar valberedning
E-Post : 
Telefon:
 

Valberedningen

Vakant - Styrelsen agerar valberedning
E-Post : 
Telefon: